top of page

שווה לעשות קניות מחוץ לעיר!

הצרכן הישראלי נעשה נבון יותר בשנים האחרונות, בין אם בזכות פיתוח תודעה צרכנית גבוהה, עושר ונגישות המידע באינטרנט ובאפליקציות השונות וכדומה, או שילוב של הסיבות האלה עם סיבות נוספות. כיום ברור יותר מבעבר שיש דרכים לחסוך לא מעט כסף באמצעות תכנון נכון כמעט בכל תחום, ובפרט בנושא הקניות בסופרמרקט.

אין זה סוד שככל שמיקומו של הסופרמרקט מתרחק ממרכז העיר, כך המחירים יורדים, ובפרט רבים כבר יודעים כי בסופרמרקטים שבשולי הערים ובאיזורי התעשייה אפשר למצוא מחירים נמוכים בהפרש של עשרות אחוזים מסניפים של אותן רשתות ממש הממוקמים בלב אותן ערים בדיוק. המסקנה היא חד משמעית: אם אתם נוהגים לערוך את הקניות שלכם אחת לשבוע בצורה של סל מוצרים אחד שאמור להספיק לכם למספר ימים, מוטב לצאת אל מחוץ לעיר. למעשה, לעיתים מוטב אפילו להרחיק עד לעיר אחרת.


"אבל החיסכון מתקזז עם ההשקעה בדלק"

אכן, הנסיעה לסופרמרקט שנמצא באיזור תעשייה או בעיר אחרת כרוכה בתשלום עבור דלק, ואין ספק שדלק הוא מוצר שמחירו איננו מן הנמוכים– ועם זאת, אם הרכישה שלכם בסופרמרקט מבוססת על סל קניות מספיק גדול, הרי שהחיסכון שלכם יהיה מספיק גדול למרות התשלום בעבור הדלק.

זה נכון, כאמור, כאשר סל הקניות מספיק גדול. אם תגיעו לסופרמרקט כדי לקנות קרטון חלב אחד בלבד, סביר להניח שכבר עדיף היה לכם לקפוץ למינימרקט באמצע העיר וזהו. ואגב, המיקום בלב העיר אולי מצריך פחות דלק, אבל בלב העיר תצטרכו גם לחפש חניה ולשלם בעדה. גם זה סוג של הוצאה שכדאי לקחת בחשבון.


תיק מקרר לסופר
תיק מקרר לסופר

"למה בכלל לצאת מהבית? אפשר לקנות באינטרנט!"

בהרבה רשתות סופרמרקטים יש אפשרות לבצע הזמנה מהבית דרך אתר האינטרנט, וכך לחסוך לגמרי את עלויות הדלק ו/או החניה – אבל כדאי לדעת שבאתרי המכירות המקוונים המחירים גבוהים ב-15 עד 25 אחוזים מאלה שבחנות. אין מה לעשות, על הנוחות צריך לשלם.

יתרה מזאת, רוב הישראלים עדיין אוהבים להרגיש את המוצרים בידיים שלהם, לבחור בעצמם את המלפפון, להריח את המלון ולבדוק היטב שכל הביצים בתבנית שלמות. ואת כל זה, אם כבר לצאת מהבית, מומלץ לעשות בסניף שנמצא מחוץ לעיר.


"אבל הכול יימס לי בדרך הביתה"

ישראל היא מדינה לוהטת: מצד אחד, אין כמו גלידה טובה ביום קיץ חם, ומצד שני אם קונים אותה בסופרמרקט מרוחק, האקלים הישראלי הוא ממש לא האקלים בו היא תיהנה לשהות עד שמגיעים למקפיא שבבית.

הבעיה קיצונית מאוד בחודשי הקיץ, אבל קיימת גם בחודשי החורף: ישראלים רבים רוכשים מוצרים קפואים או מצוננים, מגיעים הביתה ומגלים שהכל פושר ונמס. במקרה הטוב המוצרים עשויים לאבד את טעמם או שחיי המדף שלהם יתקצרו באופן משמעותי; במקרים אחרים, כמו למשל במקרה שבו בשר קפוא הפשיר ואסור להקפיאו מחדש אלא יש להשתמש בו או לזרוק אותו – מדובר בהפסד כספי שעלול אפילו להידרדר לסכנה בריאותית.


הפתרון לסוגיה זו טמון בפתרון חדשני ונוח בשם Packit, תיק מתקפל חדשני המכיל מערכת קירור שמותקנת בדפנותיו. כל מה שצריך לעשות הוא להכניס את התיק המתקפל אל המקפיא מספר שעות לפני היציאה לסופרמרקט ולקחת אותו איתכם לקניות: סיימתם לשלם? הכניסו את המוצרים הדורשים קירור ו/או הקפאה אל ה-Packit ותוכלו להיות בטוחים שהמוצרים שלכם בטמפרטורה הנכונה והמתאימה ביותר עבורם. אין צורך בקרחומים או בשקיות קרח מטפטפות – התיק כולו הוא מעין מקרר נייד שיסייע לכם להביא את כל הקניות הביתה ללא חשש שהם יפשירו, יימסו או יאבדו מטריותם.


582 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page